З Windows на Ubuntu – чого мені бракує?

Ця стаття була написана в середині 2020 року, але опублікована на початку 2023. За цей час Ubuntu став трошки краще, але і Windows покращився 🙂

Був вимушений перейти на Ubuntu. На новій роботі всі мануали зав’язані на Ubuntu, не було часу розбиратись як запустити локальне середовище на Windows. Саме так на моєму службовому комп’ютері з’явився Лінукс. Через короткий час, я знайшов ще додаткову роботу, в котрій мені теж знадобився Лінукс – так на моєму приватному ноутбуці завівся Лінукс.

При роботі з Ubuntu я зіштовхнувся з деякими незручностями, а от жодних зручностей так і не помітив.

Гібернація

Перше чого мені забракло то це нормальної гібернації “з коробки”. Це мене дуже здивувало, адже виявилось, що її просто немає і потрібно перелопатити сотні мануалів, сотні статей та форумів. В підсумку після 3-х тижнів спроб, десятків встановлень ОС мені таки вдалось налаштувати гібернацію. Я навіть мануал написав Гібернація в Ubuntu.

Додаток до знімків екрану та запис відео з екрану

Я дуже звик до зручного стандартного додатку Ножиці в Windows. Що там було зручним, так це можливість одразу щось зазначити на скріншоті. В Ubuntu такого немає, є можливість зробити знімок екрану комбінацією клавіш, що в цілому зручно а от виділення не завезли. Також в Windows можна записувати відео з екрану, але в Ubuntu для такого доведеться шукати якийсь додаток.

Провідник – повний жах

Перше це тільки два різновиди відображення файлів та папок: плитка та список. І цього в цілому могло б бути достатньо, але цей вигляд міняється скрізь! Я не можу налаштувати так як мені потрібно, або скрізь список або скрізь плитка. Чи можливо я не вмію?

Я звик до того, що відображення файлів налаштовується до конкретної папки, тобто в фото у мене завжди плитка щоб бачити превю, а в папках з папками та файлами список чи таблиця.

А на додаток, провідник в Ubuntu дуже повільний. Кожного разу завантажує превю картинок дуже довго.

Або, наприклад, якщо я вирізаю з папки файли то це дуже слабко показується, тобто не помітно що я їх вирізав. Боюсь що люди з поганим зором взагалі нічого не помітять.

Автономність та робота від батареї

Уви, але і тут проблеми. Все звісно залежить від конкретних моделей ноутбуків, але якщо на Windows 10 у мене 3 години стабільно, то на Ubuntu 2 ледве витягує.

Відсутність додатків

Одна з чималих проблем, це відсутність багатьох додатків. Наприклад, PhotoShop, Premiere Pro і багато інших професійних. Так, є аналоги, дуже схожі, але там потрібно наново вчитись як ними користуватись. Є можливість користуватись Wine але часто додатки запущені в такому режимі глючать.

Плюс Ubuntu – відсутність перезавантажень

В Windows мені найбільше не подобалась агресивна політика оновлень і повязаних з цим перезавантажень. На щастя такого в Ubuntu немає 🙂

А що вас не подобається в Ubuntu? Пишіть в коментарях 🙂